Услуги

Customer Experience Company

Глобални проекти спроведени на регионално ниво, со познавање на домашниот пазарот. Тоа е нашиот рецепт за успех.

Мyстерy Схоппинг
Научи повеќе
Pевизии
Научи повеќе
Гласот на купувач
Научи повеќе
Известување
Научи повеќе
Yслуги аза клиенти
Научи повеќе
Aнкета за вработените
Научи повеќе
Мyстерy Схоппинг

Едно е сигурно: Со цел да се исполнат нашите клиенти треба да ги задоволи не само во критичните моменти, но и целиот патувањето со вас. Нашите Мyстерy Схоппинг и квалитетна програма проверки ќе ви овозможи да го прават токму тоа - да се разбере потребите на вашите клиенти. Така, може да се подобри вашите производи и услуги и да се сврти на вашите клиенти во лојални ентузијасти да се продолжи да се врати и дека ќе ги охрабри другите да го направат истото. Мистерии шопинг е добро воспоставена и корисна алатка за собирање и мерење на индивидуалните односи со вашите клиенти. Ние работиме со повеќе од еден милион стручни оценувачи и употребата на најновите трендовите анализа со цел да им даде точни и информативни извештаи, така што ќе можат да работат ефективно во вашиот бизнис.

Pевизии

Ние ги извршуваат посебни ревизии за трговците на мало, специјално приспособени да се задоволат потребите на секој поединечен клиент. Нашиот тим е исклучително искуство во создавање на меѓународни ревизорски програми, кои ги опфаќаат сите релевантни области и се нудат поволни согледувања.

Нашата ревизија фокусирани на:

  • Oперации и процеси во продавниците, се во согласност со севкупните корпоративни барања
  • Ефективноста на цена и промотивни напори
  • Усогласеност со корпоративниот бренд и визуелен идентитет
  • Гледај во внатрешноста на продавницата и визуелни сообразноста на производите

Гласот на купувач

Она што потрошувачот сака? Што треба? Овие се клучните двигатели на промените и треба да биде на врвот на својата бизнис стратегија. Прашајте вашите клиенти, да ги слушаат и да се создаде однос со нив. Ние можеме да ви помогне во креирањето на програмата за зајакнување на слаби точки во односи со клиенти и да покаже дека подобрување треба да се направи и како. Комуницира со вашите клиенти! Искористете ги предностите на нашите извештаи да ви даде повратни информации на клиентите и нивните искуства во реално време.

Известување

ЛИВЕБОАРД е нашата онлајн платформа за известување, кој нуди информации во живо на 36 јазици. Пристап насекаде, во секое време! Тоа е брзо поврзување и строги лозинка безбедност Да се обезбеди максимална функционалност. Може да ги филтрирате вашите резултати искуство на клиентите лесно, испрати истражувања преку e-mail, извоз на податоци, ги видите резултатите и да ја нагласи трендови. Дури и предностите и слабостите се гледа на прв поглед. Тоа е флексибилна алатка која го рационализира сите услуги, тоа е лесно да се движите и да видиме вашите преглед на компанијата и резултати.

Yслуги аза клиенти

Главната цел на нашиот тим е дека вие, нашите клиенти задоволни. Нашите вработени се обезбеди дека нашите услуги дава резултати. Ние сме на ваша страна во текот на секој чекор на вашиот пат и вие и вашиот проект ќе го поддржи. Ние ќе се обезбеди анализа, стручни совети и богато искуство во текот на овој процес, и во текот на фазата на извршување. Ние се осигура дека вашите програми се динамични, фокусирани и релевантни. Нашата цел е да се осигура дека сите идеи кои имаме развиена за успешна и во согласност со вашите сопствени концепти.

Aнкета за вработените

Ангажирање и задоволството на вработените се главните основа на успехот на твојот бизнис. Клучот е да се измери нивото на посветеност и задоволството кај вработените. Ние можеме да ви помогне да се создаде точна програми да ги одразуваат вашите корпоративни цели и програми за внатрешна обука. Повратна информација е испратена веднаш, така што вашиот менаџерски тим може да дејствува и да ги реши проблемите брзо. Овие истражувања треба да се зголеми на работниците, што доведува до поздрава работна средина и подобра работа и активности.

Заинтересирани за нашите услуги?

Да стапат во контакт за да дознаете повеќе

Контактирајте не

Брендови и клиенти

Ние работиме со следниве клиенти за подобрување на бизнис решенија:

Lindt
ING BANK
Benetton
Lavazza
Breitling
Illy
Celio
Victorinox
DUFRY
Unicef
Thomas Sabo
Vodafone
McDonalds
Vapiano
Brunello Cucinelli
Ikea
&Other Stories
Suzuki
Nespresso
Tommy Hilfiger
Movistar
Calvin Klein
LeCreuset
Sixt
Rimowa Eataly Intersport
контакт

Ние слушаме внимателно, и само еден клик од вас. Ние би сакале да се слушне сте во потрага за даватели на услуги, ако сакате да работат со нас, или ако сакате да им даде повратни информации за нашите услуги.